İçerik Üretip Para Kazanma


İçerik üretme para kazanma
İçerik Üretip Para Kazanma

Profesyonel İçerik Üreterek Para Kazanmaya Hemen Başlayın.


İnternetten para kazanmayı düşünüyorsanız tercih edebileceğiniz yollardan bir tanesi içerik üretmek olacaktır. İnternet sitelerinde sürekli olarak içerik girişi yapılır. Girilen bu içerikler genellikle dışarıdan satın alınan içerikler olurlar. Site sahipleri kendileri içeri hazırlamayı tercih etmezler. Bu doğrultuda içerik hazırlayıcısı olan kişilerden bir tanesi olarak çalışmalarınızı gerçekleştirebilirsiniz. 
Günümüzde blog siteleri sürekli olarak tercih ediliyor. Sağlık, teknoloji, oyun ya da eğlence odaklı blog sitelerinde yer alan içerikleri hazırlayan kişilerden bir tanesi olabilirsiniz. Bunun yanı sıra e-ticaret sitelerinde yer alan ürünler için açıklama yazıları da hazırlayabilirsiniz. Tamamı sizin tercihinize bırakılır. 
 

 

Müşteriler Nasıl Bulunuyor?


İçerik hazırlamayı kafanıza koyduysanız müşteri bulmayı hiç dert etmenize gerek yok. İlk yol olarak makale yazarlığı yapabileceğiniz sitelere yönelebilirsiniz. Bu siteler yüzlerce müşterisi bulunan içerik siteleridir. Bunlara üye olduğunuzda o anda aktif olan işlerden bir tanesini seçerek yazım işlemine başlayabilirsiniz. Yazınızı tamamladığınız anda belirlenen bakiyeler hesabınıza yansıtılacaktır. 
Direkt olarak müşterilere ulaşabileceğiniz alanlar da bulunmaktadır. WM Aracı ya R10 gibi internet sitelerine girdiğinizde burada içeriğe ihtiyaç duyan kişilere direkt olarak ulaşırsınız. Bu durumda alacağınız ücretler çok daha iyi düzeyde olur ancak sürekli olarak bu siteleri takip ederek müşteri bulmaya çalışırsınız. Müşteri aramak sizin için sorun değilse bu tarz siteleri tercih etme şansınız da bulunuyor. 

İçerik Üreterek Para Kazanmanın Avantajları Neler?


İçerik üreterek para kazanmayı düşünüyorsanız bunun birçok avantajını daha ilk günden fark edeceksiniz. İlk olarak bu mesleği yapacağını alanda herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Evinizden kolaylıkla bu mesleği yürütebilirsiniz. Benzer bir şekilde iş yerinizde boş zamanınız oluyorsa bu boş zamanlarınızı içerik üreterek geçirme şansınız da bulunuyor. 
Çalışma saatlerinizi tamamen siz belirliyorsunuz. Her gün düzenli olarak içerik hazırlamayı düşünüyorsanız istediğiniz her saatte bu işlemi yapabilirsiniz. Bazı günler sabah saatlerinden hazırlayıp içerikleri teslim edebilir. Bazı günlerde ise geceleri bu içerikleri hazırlayabilirsiniz. Bu esneklik içerik hazırlayarak para kazanmanın en avantajlı yönleri arasında yer almaktadır.


İçerik Üreterek Ne Kadar Para Kazanılabilir?


İnternet üzerinden para kazanma yollarını inceleyen kişiler herhangi bir işte sabit fiyatlardan bahsetmenin çok mümkün olmayacağını da bilecektir. İçerik hazırlama işinde de bu durum değişmez. Kazanacağınız fiyatlar yazacağınız kelime sayısına göre belirlenir. Her 100 kelime için 1,5 TL seviyesinde bir kazanç elde edersiniz. Ancak bu miktarın artması ya da azalması da mümkündür. 
Hazır müşterilerin bulunduğu sitelerde bu miktar düşebilirken kendi müşterinizi arayıp bulduğunuzda daha yüksek fiyatlardan içerik satışı yapabilirsiniz. 1,5 TL sizin için çok düşük bir miktar olarak görülebilir. Ancak 100 kelimenin yazılması ortalama 4 dakika almaktadır. 4 dakikada 1,5 TL kazanç elde etmeniz saatlik ücretinizin 22,5 TL olması anlamına gelir. 

Tepkileriniz Nedir?

like
1
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0

Bir Yorum YazBu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve Koşullar